news

Zakończenie XIII edycji Akademii Przywództwa Liderów Oświaty (APLO)

22-12-2022

7 grudnia w Central Point Warszawa odbyła się uroczystość, w trakcie której podsumowano XIII edycję Akademii Przywództwa Liderów Oświaty (APLO). Po raz kolejny byliśmy partnerem tego innowacyjnego programu, wspierającego rozwój liderskich umiejętności wśród dyrektorów i dyrektorek ze szkół w całej Polsce. Projekt został stworzony w 2011 roku przez Instytut Humanites.

Już po raz trzeci jesteśmy partnerem programu Akademii Przywództwa Liderów Oświaty. Do tej pory sfinansowaliśmy uczestnictwo w programie kilkunastu dyrektorom i dyrektorkom, głównie z mniejszych miejscowości, którzy zyskali wyjątkową okazję bliskiej współpracy z doświadczonymi trenerami biznesu oraz specjalistami z zakresu psychologii, socjologii i innowacji społecznych. Akademia Przywództwa Liderów Oświaty to pierwszy w Polsce program rozwoju przywództwa w edukacji, na poziomie zarezerwowanym do tej pory dla najwyższej kadry z biznesu. Akademia to połączenie solidnych podstaw teoretycznych, praktycznych narzędzi i wyjątkowej atmosfery pracy. Twórczynią projektu jest Zofia Dzik, impact inwestor, przedsiębiorca i prezes Instytutu Humanites.

Jako właściciel Multi-Światłowodu udostępniamy szkołom dostęp do sieci światłowodowej, dzięki czemu jednostki edukacyjne zyskują możliwość podłączenia do OSE (Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej). Od 5 lat z dumą uczestniczymy w programach, które łączą ludzi z technologią, przyczyniają się do realizacji celów edukacyjnych, a także wyrównują szanse dzieci i młodzieży z małych miejscowości oraz obszarów wiejskich w stosunku do mieszkańców większych miast.

  • Stale obserwujemy rosnące znaczenie internetu w życiu nauczycieli, a co za tym idzie, wzrost wymagań w stosunku do jakości łączy w placówkach edukacyjnych. Uważamy, że nowoczesna infrastruktura to kręgosłup cyfrowej szkoły. Dlatego budujemy i udostępniamy naszą superszybką sieć światłowodową placówkom oświatowym, głównie na terenach poza dużymi ośrodkami miejskimi – mówi Paweł Biarda, członek zarządu NEXERY. – Dodatkowo w ramach współpracy w projektach takich jak APLO kształcimy liderów, którzy będą kompetentnie wykorzystywać potencjał internetu i technologii w edukacji, wprowadzając szkołę na wyższy, cyfrowy poziom – dodaje Paweł Biarda.

Podczas uroczystego zakończenia tegorocznej edycji APLO wysłuchaliśmy wykładu prof. Jerzego Bralczyka, a także sponsorów uczestników programu. Naszą firmę reprezentowali Justyna Chmielewska, specjalistka ds. ESG, Paulina Sułek, specjalistka ds. marketingu oraz Paweł Biarda, członek zarządu NEXERY, który podczas wystąpienia mówił m.in. o tym, w jaki sposób szkoła może skutecznie skorzystać z nowych technologii.

Partnerami bieżącej edycji programu oprócz NEXERY byli: Abris, KGHM Polska, WCIES, Polska Rada Biznesu oraz Rzeczpospolita. Instytut Humanites, organizator projektu, to think&do tank, który działa na rzecz budowy kapitału społecznego i Spójnego przywództwa™. Od ponad dekady wspiera budowanie wysokiej kultury zarządzania, gdzie biznes realizuje swoje cele, a ludzie odnajdują poczucie sensu.