news

Zakończenie XII edycji Akademii Przywództwa Liderów Oświaty (APLO)

27-12-2021

9 grudnia w Centrum Nauki Kopernik odbyła się uroczystość, w trakcie której podsumowano XII edycję Akademii Przywództwa Liderów Oświaty, pierwszego w Polsce programu rozwoju przywództwa w edukacji, który ma na celu uruchomienie systemowej zmiany w oświacie. Projekt realizowany jest przez Instytut Humanites.

W tym roku po raz kolejny byliśmy partnerem tej społecznie ważnej inicjatywy. W tegorocznej edycji sfinansowaliśmy udział w programie pięciu dyrektorom szkół z Regionów NEXERY, którzy zyskali wyjątkową okazję bliskiej współpracy z doświadczonymi trenerami biznesu oraz specjalistami z zakresu psychologii, socjologii i innowacji społecznych. Jako odpowiedzialny operator od początku z uwagą śledzimy życie mieszkańców Regionów, starając się, by wspierane przez nas projekty stanowiły odpowiedź na realne potrzeby lokalnych społeczności. Akademia Przywództwa Liderów Oświaty (APLO) jest innowacyjnym programem rozwoju przywództwa w systemie oświaty, stworzonym w 2011 roku przez Instytut Humanites, opartym o pracę z wiodącymi wykładowcami ze świata biznesu, psychologii, innowacji społecznych, socjologii i pedagogiki, kształcących czołowych liderów biznesu. Pracując z dyrektorami placówek oświaty pośrednio realizuje określonych cele edukacyjne - również w mniejszych ośrodkach miejskich i na prowincji. Ten zamysł ściśle wpisuje się w nasze cele, łączenia technologii i nowoczesnych metod zarządzania z celami edukacji, dlatego cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy być częścią tej niezwykłej inicjatywy.

„Szukamy takich projektów, w których możemy przewrócić kostkę domina, by osiągnąć zmianę. Takim projektem jest Akademia Przywództwa Liderów Oświaty. Tu definiujemy przywództwo jako świadomy wpływ, dzięki któremu inni ludzie mogą rosnąć. Jako zjawisko, które służy innym, a nie tylko celom lidera” – podsumowała projekt dodaje Zofia Dzik, impact inwestor, przedsiębiorca i twórca APLO.

Partnerami bieżącej edycji programu oprócz Nexery byli: ABRIS, KGHM, Polska Rada Biznesu, WCIES oraz Krąg Inwestorów Społecznych Humanites. Patronat medialny nad przedsięwzięciem objął dziennik Rzeczpospolita.