news

Razem dla edukacji: NEXERA wspiera program APLO dla liderów oświaty

13-03-2023

27 lutego rozpoczęło się wyjątkowe wydarzenie – XIV edycja Akademii Przywództwa Liderów Oświaty (APLO). Po raz kolejny mamy zaszczyt wspierać program, realizowany od 2011 roku przez Instytut Humanites. Dzięki zaangażowaniu NEXERY czterech dyrektorów szkół z Regionów Warmii i Mazur weźmie udział w projekcie, mającym na celu rozwijanie kompetencji menadżerskich oraz biznesowych, a także podniesienie jakości kształcenia w polskich szkołach.

Akademia Przywództwa Liderów Oświaty (APLO) to inicjatywa skierowana do liderów szkół, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności przywódcze i wdrażać innowacyjne rozwiązania w swojej pracy. Już ponad 600 dyrektorów z całej Polski wzięło udział we wszystkich edycjach APLO, a blisko 1,5 miliona dzieci uczy się w szkołach zarządzanych przez absolwentów programu. NEXERA po raz czwarty jest partnerem projektu Instytutu Humanites. Dotychczas dzięki naszemu wsparciu kilkunastu dyrektorów miało okazję rozwijać swoje umiejętności przywódcze, uczestnicząc w warsztatach, prelekcjach oraz spotkaniach z ekspertami z różnych dziedzin związanych z edukacją. Poprzez udział w APLO nauczyciele są inspirowani do działań na rzecz innowacyjności i jakości edukacji.

Podczas otwarcia tegorocznej edycji Paweł Biarda, Członek Zarządu NEXERY, wygłosił prezentację o rosnącej roli cyfryzacji w szkołach. Oparł się na danych z raportu #RegionyNEXERY2022, z którego wynika, że internet otwiera nowe możliwości w edukacji.

„Szybkie łącze staje się standardem w wielu szkołach, co pozwala nauczycielom i uczniom na korzystanie z nowych, innowacyjnych narzędzi edukacyjnych. Co więcej, przesyłanie danych w internecie zwiększy się nawet kilkunastokrotnie w ciągu najbliższej dekady, dlatego już teraz wszyscy powinni mieć dostęp do ultraszybkiego światłowodu. Niewątpliwie, szkoły powinny stale przygotowywać uczniów do nowej, cyfrowej rzeczywistości. To wyzwanie, które wymaga zaangażowania zarówno nauczycieli, jak i całego zespołu prowadzonego przez lidera o menadżerskim doświadczeniu” - Paweł Biarda, Członek Zarządu NEXERY ds. komercyjnych.

Przedstawiciele firm Abris Capital Partners oraz Fundacji PFR również podzielili się z uczestnikami konkretnymi poradami i wyrazili wsparcie dla przyszłych liderów oświaty. Z kolei Zofia Dzik, założycielka APLO i prezes Instytutu Humanites, wygłosiła apel do systemu edukacji, aby we współpracy z rodzinami i środowiskiem szkolnym przygotować dzieci i młodzież nie tylko do kolejnego sprawdzianu, ale także do samodzielnego, odpowiedzialnego i dobrego życia w szybko zmieniającym się świecie. Podkreśliła ogromne znaczenie zapewnienia liderom edukacji możliwości rozwoju na najwyższym poziomie, które często są zarezerwowane tylko dla ludzi biznesu.