news

Ogólnopolska Konferencja Operatorów Komunikacji Elektronicznej PIKE za nami!

03-06-2022

W dniach 23-24 maja w Zakopanem odbyła się Ogólnopolska Konferencja Operatorów Komunikacji Elektronicznej PIKE. W tym roku, po raz kolejny, mieliśmy zaszczyt objąć to wydarzenie Partnerstwem. Podczas spotkania liderzy branży telekomunikacyjnej, w tym Piotr Wieczorkiewicz, Członek Zarządu ds. Operacyjnych w NEXERZE, rozmawiali o szansach i wyzwaniach, które stoją obecnie przed operatorami hurtowymi, a także o możliwościach, jakie tworzy model otwartych sieci światłowodowych w Polsce.

Agendę tegorocznego spotkania zdominowały kwestie przyszłości branży szerokopasmowej, w kontekście zoptymalizowania współpracy z otoczeniem biznesowym i regulatorami. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni znamienici goście – przedstawiciele operatorów, nadawcy telewizyjni, dostawcy i producenci treści audiowizualnych, a także reprezentanci instytucji regulacyjnych, parlamentu oraz rządu.

Piotr Wieczorkiewicz, Członek Zarządu ds. Operacyjnych w NEXERZE, wspólnie z Januszem Kosińskim – Członkiem Rady Cyfryzacji w KPRM, Maciejem Nowohońskim – Członkiem Zarządu ds. Rynku Hurtowego i Sprzedaży Nieruchomości w Orange Polska, Tomaszem Zmyślnym – Dyrektorem ds. Strategii w Fiberhost oraz Patrycją Gołos – Wiceprezes Zarządu PIKE dyskutowali na temat przyszłości branży podczas panelu poświęconemu otwartym sieciom światłowodowym.

– Zapewnienie dostępu do powszechnej i niezawodnej infrastruktury internetowej wszystkim mieszkańcom kraju jest fundamentem skutecznej transformacji cyfrowej. Model otwartych sieci światłowodowych to obecnie jeden z najlepszych i najbardziej efektywnych sposobów wprowadzenia nowoczesnych usług na obszarach, na których brakuje dostępu do szerokopasmowego łącza lub dostęp do niego jest ograniczony – podsumował swoje wystąpienie Piotr Wieczorkiewicz.

Ogólnopolska Konferencja Operatorów Komunikacji Elektronicznej PIKE to jedno z kluczowych wydarzeń branży telewizyjnej i telekomunikacyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej. Event organizowany jest przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej oraz Polską Fundację Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL.