Raport #RegionyNEXERY

Od 2019 roku badamy cyfrowe trendy oraz wpływ Internetu na codzienność mieszkańców czterech Regionów, w których budujemy i rozwijamy sieć światłowodową: Kujaw z Pomorzem i Mazowszem, Warmii i Mazur, Łódzkiego oraz Świętokrzyskiego. Dzięki cykliczności przeprowadzania ankiet, Raport #RegionyNEXERY to jedno z najbardziej przekrojowych źródeł wiedzy o polskich internautach z obszarów, w których dotychczas brakowało dostępu do szerokopasmowego internetu lub w których dostęp ten jest ograniczony.

Raport #RegionyNEXERY2022 to już czwarta odsłona naszego autorskiego badania, realizowanego przez agencję GfK. W tym roku ankiety przeprowadzono w pięciu grupach: wśród mieszkańców, nauczycieli, przedsiębiorców i urzędników z Regionów NEXERY oraz na reprezentatywnej, ogólnopolskiej próbie. Po raz pierwszy publikacja ukazała się wyłącznie w formie cyfrowej. To kolejny krok w kierunku ograniczenia naszego wpływu na środowisko, w ramach proekologicznego podejścia paperless.

Najnowsze wydanie oraz wszystkie pozostałe edycje raportu znajdziecie TUTAJ.

Tegoroczna edycja pokazała wiele ciekawych wniosków, m.in. zdaniem mieszkańców Regionów NEXERY dostęp do szybkiego internetu poprawia jakość codziennego życia. Może również wpływać na wzrost wartości nieruchomości i chęć przeprowadzki do mniejszych miejscowości.

Mieszkańcy Regionów NEXERY pod wieloma względami doceniają swoje miejscowości, jednak mamy jeszcze wiele do zrobienia, aby poprawić ich atrakcyjność i obudzić uśpiony potencjał. Dostęp do infrastruktury szerokopasmowej jest kluczowy na drodze do zrównoważonego rozwoju.

Zapraszamy do lektury, analizy danych i porównywania trendów na przestrzeni lat!