news

Warsztaty CPPC: wyznaczamy nowe standardy współpracy międzyoperatorskiej

22-02-2021

27 stycznia 2021 r. Urząd Komunikacji Elektronicznej i Centrum Projektów Polska Cyfrowa zorganizowały specjalne warsztaty poświęcone współpracy z potencjalnymi operatorami korzystającymi z dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej w sieci POPC. NEXERA, jako wyłącznie hurtowy operator sieci FTTH i beneficjent POPC, została zaproszona do udziału w warsztatach w celu zaprezentowania własnego, unikalnego modelu współpracy z operatorami.

Jako jedyny operator w kraju nie posiadamy oferty detalicznej. Naszym zadaniem jest łączenie operatorów z końcowym użytkownikiem internetu. Budujemy efektywne rozwiązania, które ułatwiają proces onboardingu, usprawniają komunikację, a finalnie poprawiają jakość świadczonych na rynku usług. Nasz model działania opiera się na zaufaniu, partnerstwie i równości – współpracujemy na takich samych zasadach zarówno z ogólnopolskimi operatorami, jak i lokalnymi dostawcami. Sukces każdego detalisty jest naszym sukcesem, bez względu na skalę działania. Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się naszymi praktykami w zakresie kooperacji międzyoperatorskiej. Wierzymy, że zaproponowane rozwiązania zapoczątkują zmiany, które w dłuższej perspektywie poprawią efektywność i jakość usług na rynku telekomunikacyjnym oraz wyznaczą nowe standardy współpracy między dostawcami – mówi Paweł Biarda, Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Rozwoju Biznesu w NEXERZE, który wziął udział w warsztatach CPPC.
NEXERA sfinalizowała podpisanie umów z 40 operatorami, a już ponad 20 z nich sprzedaje swoje usługi na sieci światłowodowej NEXERY.

Szczegółowa relacja z warsztatów znajduje się na stronie: https://cppc.gov.pl/dane-dla-operatorow