news

Premiera raportu #RegionyNEXERY2023

01-06-2023

Od początku naszej działalności prowadzimy cykliczne, autorskie badania, dzięki którym wiemy coraz więcej o cyfrowych preferencjach mieszkańców naszych Regionów. Wyniki analiz corocznie publikujemy w raporcie #RegionyNEXERY. Przyglądamy się w nim trendom dotyczącym zdalnej pracy, załatwiania spraw urzędowych online, spędzania czasu w mediach społecznościowych, a także wykorzystaniu platform internetowych oferujących dostęp do rozrywki i kultury. Raport #RegionyNEXERY2023 został ponownie oparty na badaniu przeprowadzonym w pięciu grupach docelowych: wśród mieszkańców, nauczycieli, przedsiębiorców i urzędników oraz w porównawczej, ogólnopolskiej próbie obywateli. Bieżącą edycję opracowania opublikowaliśmy jak rok wcześniej wyłącznie cyfrowo, zgodnie z koncepcją #paperless.

Tym razem z premierą naszego flagowego przedsięwzięcia badawczego przyjechaliśmy do Regionu Łódzkiego, gdzie w malowniczej scenerii położonego nad Zalewem Sulejowskim Hotelu Magellan zaprezentowaliśmy najświeższe dane, trendy i liczby z #RegionyNEXERY. Na sali konferencyjnej było z nami ponad 150 pracowników, a po drugiej stronie światłowodu licznie zgromadzeni goście online, w tym członkowie Rady Nadzorczej NEXERY, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, członkowie branżowych izb, przedstawiciele regulatora, nasi partnerzy biznesowi oraz media zainteresowane wynikami opracowania.

Półtoragodzinna impreza to oczywiście zbyt mało czasu, by w pełni zanurzyć się w digitalowy krajobraz pozamiejskiej Polski. Poszczególne wystąpienia przeplatały się z materiałami wideo z Regionów, a najświeższe dane wraz z Pawłem Biardą zaprezentowała na scenie… sztuczna inteligencja. Punktualnie o godzinie 12:00 polska i angielska wersja raportu znalazły się na dedykowanej stronie internetowej, a zwieńczeniem konferencji była sesja panelowa z udziałem naszych Prezesów, zakończona sesją pytań i odpowiedzi od licznie zgromadzonych przed ekranami swoich komputerów i urządzeń mobilnych gości online. Zmotywowani, zainspirowani, pełni wartościowej wiedzy udaliśmy się do kolejnych aktywności, ponieważ premiera projektu stanowiła tylko początek naszego kilkudniowego wyjazdu warsztatowo-integracyjnego.

Kolejny raport z cyklu #RegionyNEXERY już za rok. A z wynikami jubileuszowej piątej edycji można zapoznać się na stronie regionynexery.pl.