news

Nowi operatorzy skorzystają z sieci NEXERY

12-05-2020

NEXERA rozszerza grupę operatorów detalicznych świadczących usługi z wykorzystaniem sieci światłowodowej NEXERY. Do tego grona dołączyły trzy nowe firmy: CELCOM, AVES (księżyc.pl) oraz VLINE (vline.net.pl), które mieszkańcom Regionów NEXERY zaoferują dostęp do nowych usług, m.in. Internetu oraz telewizji światłowodowej.

Firma CELCOM skorzysta ze światłowodowej sieci NEXERY w obszarze grudziądzkim, gdzie zaoferuje swoim abonentom Internet o prędkości do 1.000 Mb/s oraz telewizję światłowodową.

AVES (ksiezyc.pl) oraz VLINE udostępnią swoje usługi mieszkańcom obszaru sieradzkiego. W ramach oferty AVES (ksiezyc.pl) klienci będą mogli skorzystać z Internetu o prędkości do 700 Mb/s oraz telewizji światłowodowej. Oferta VLINE obejmuje również dostęp do telewizji i Internetu o prędkości do 1.000 Mb/s.

Ze światłowodowej sieci NEXERY korzysta już kilkunastu operatorów detalicznych. Oprócz CELCOM, AVES oraz VLINE, za pomocą sieci NEXERY, usługi telekomunikacyjne domostwom, firmom i instytucjom z Regionów świadczą również takie firmy jak Orange, RFC, Fortes, Uninet, Laser czy Proneteus Networks.

- NEXERA buduje i zarządza nowoczesną światłowodową siecią dostępową w czterech Regionach. Dzięki temu, mieszkańcy tych Regionów mogą uzyskać dostęp do stabilnego i szybkiego łącza internetowego, jak również innych usług telekomunikacyjnych oferowanych przez ogólnopolskich, jak i lokalnych operatorów detalicznych. Ich grono systematycznie się powiększa, co potwierdza, że NEXERA jest jednym z najważniejszych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce oraz wiarygodnym i ważnym dostawcą infrastruktury otwierającym nowe, innowacyjne możliwości biznesowe – mówi Paweł Biarda, Członek Zarządu w firmie NEXERA.