news

NEXERA otrzymała tytuł „Innowatora roku” w konkursie Złota Antena

08-04-2019

NEXERA otrzymała tytuł „Innowatora Roku” w konkursie Złota Antena, organizowanym w ramach 18. Sympozjum Świata Teleinformatyki i Infrastruktury, które odbyło się w dniach 3-4 kwietnia 2019 w Warszawie.

O zwycięstwie NEXERY zdecydował jej unikatowy model biznesowy, który firma realizuje konsekwentnie we wszystkich obszarach działalności, jak również format oferty dla detalicznych sprzedawców usług dostępu do Internetu czy nieschematyczna struktura organizacji.

Kapituła konkursu, w skład której weszli przedstawiciele przedsiębiorstw telekomunikacyjnych, firm doradczych – w tym Accenture oraz KPMG oraz reprezentant Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej, zwróciła szczególną uwagę na sukces dynamicznego stworzenia organizacji o takiej skali działania od podstaw.

– Mimo względnie krótkiego rynkowego stażu, mamy za sobą wiele dobrze wykonanej pracy. Dość odważny, ale jak pokazuje praktyka, sprawnie funkcjonujący model działania oparty w głównej mierze o outsourcing oraz lean management pozwolił nam w krótkim czasie awansować do grona największych graczy rynku telekomunikacyjnego w Polsce. Podobnie jak format naszej oferty adresowanej do detalicznych dostawców Internetu. Fakt, że przyjęte założenia przynoszą zamierzone efekty jest dla nas bardzo ważny, szczególnie w kontekście tak dużego wyzwania, przed którym stoimy, czyli budowy sieci światłowodowej w ponad 70 powiatach w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa – tłumaczy Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu NEXERY.