news

Fortes kolejnym partnerem NEXERY

15-05-2019

NEXERA podpisała umowę z kielecką firmą Przedsiębiorstwo Informatyczne FORTES J .Wąsik, K. Niziołek Sp. J. Dzięki współpracy między firmami, mieszkańcy stolicy województwa świętokrzyskiego oraz podległego jej powiatu zyskają możliwość dostępu do superszybkiego Internetu dostarczanego za pośrednictwem sieci światłowodowej.

FORTES jest już czwartym lokalnym dostawcą cyfrowych usług, w tym Internetu oraz telewizji, który postanowił podpisać umowę z NEXERĄ. Przedmiotem umowy jest hurtowy dostęp do sieci w celu świadczenia usług BSA (Bitstream Access) w oparciu o infrastrukturę światłowodową.

*Rozpoczęcie współpracy z firmą FORTES to kolejny dowód nawiązywania dobrych relacji z lokalnymi, detalicznymi dostawcami Internetu. Jest to także oczekiwany efekt Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, który zakładał, że infrastruktura dofinansowana środkami publicznymi będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych operatorów telekomunikacyjnych. Nasz kolejny już lokalny partner będzie mógł rozwijać swój biznes w oparciu o najnowocześniejszą sieć światłowodową w lokalizacjach dotychczas inwestycyjnie trudnych *– mówi Paweł Biarda, Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Rozwoju Biznesu w NEXERZE.

Rozpoczęta właśnie współpraca otwiera firmie z Kielc dostęp do nowych klientów, mieszkających na terenach dotąd nieobjętych zasięgiem własnej sieci światłowodowej.