news

Premiera raportu #RegionyNEXERY2022!

24-06-2022

Za nami uroczysta premiera raportu #RegionyNEXERY2022. We współpracy z GfK Polonia sprawdziliśmy, jak szybki internet wpływa na codzienność mieszkańców Regionów NEXERY. Tegoroczna, już czwarta edycja opartego na wynikach badania raportu występuje wyłącznie w formie cyfrowej, zgodnie z proekologicznym podejściem paperless. Pełna wersja dokumentu znajduje się na stronie: regionynexery.pl

Raport #RegionyNEXERY realizujemy wspólnie z firmą GfK od 2019 roku. To jedno z najbardziej przekrojowych źródeł wiedzy o polskich internautach z obszarów, w których dotychczas brakowało dostępu do szerokopasmowego internetu lub w których dostęp ten jest ograniczony. W tym roku ankiety przeprowadzono w pięciu grupach docelowych: wśród mieszkańców, nauczycieli, przedsiębiorców i urzędników z Regionów NEXERY oraz, po raz pierwszy w historii badania, na reprezentatywnej, ogólnopolskiej próbie.

– Od początku naszej działalności badamy cyfrowe trendy oraz wpływ internetu na codzienność mieszkańców Regionów NEXERY, ponieważ chcemy, aby nasze usługi były z jednej strony jak najbardziej dopasowane do potrzeb użytkowników, a z drugiej – stawały się impulsem do rozwoju małych miasteczek i wsi. Od czterech lat obserwujemy rosnące znaczenie internetu w życiu badanych. Niewątpliwie szybkie łącze pozytywnie wpływa na naszą codzienność. Potwierdzają to też wyniki badania najnowszego raportu #RegionyNEXERY – mówi Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu NEXERY.

Mobilność, praca, wiedza, ale także rozwój kompetencji, usprawnienia w edukacji stacjonarnej czy łatwiejszy kontakt z urzędami - to tylko niektóre z możliwości, jakie otwiera powszechny i równy dostęp do cyfrowego świata. Szybki internet jest według naszego badania ważnym czynnikiem wpływającym na codzienność polskich miasteczek i wsi oraz jednym z najważniejszych priorytetów rozwojowych wskazywanych przez mieszkańców.

Premiera raportu #RegionyNEXERY2022 odbyła się 22 czerwca w centrum konferencyjnym Ufficio Primo. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele zarządu NEXERY: Jacek Wiśniewski, Paweł Biarda, Piotr Wieczorkiewicz i Paweł Hordyński, a także Hanna Kuźmierkiewicz z agencji badawczej GfK i Mariusz Pleban z InsightOut Lab. Spotkanie prowadziła Anna Butrym. Podczas konferencji świętowaliśmy także piąte urodziny działalności firmy. Z tej okazji mogliśmy wysłuchać Marka Józefiaka, Przewodniczącego Rady Nadzorczej NEXERY, Nika Roessnera reprezentującego Infracapital oraz Sławomira Palczewskiego z Nokii. Oprócz NEXERIAN w evencie wzięli udział nasi partnerzy biznesowi, przedstawiciele urzędów centralnych i regulacyjnych oraz dziennikarze. Konferencję zwieńczyła część networkingowa, podczas której uczestnicy mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat najnowszego raportu #RegionyNEXERY.