news

NEXERA zawiera kolejne umowy z lokalnymi operatorami

31-07-2019

NEXERA, operator telekomunikacyjny udostepniający w modelu hurtowym dostępową sieć światłowodową, nawiązał w ciągu minionych czterech miesięcy współpracę z sześcioma detalicznymi dostawcami usług dostępu do Internetu.

Z sieci operatora hurtowego, w celu zwiększenia zasięgu swoich usług, wykorzystywać będą kolejne firmy działające na terenie trzech Regionów NEXERY – Kujaw z Pomorzem i Mazowszem, Świętokrzyskiego oraz Łódzkiego.

W marcu bieżącego roku umowę obejmującą świadczenie usługi BSA w sieci NEXERY podpisały Geckonet Sp. z o.o. (z miejscowości Nowe) oraz Proneteus Network (mieszczący się w Małogoszczu). W kwietniu natomiast, do grona użytkowników infrastruktury światłowodowej operatora dołączyło czterech kolejnych dostawców usług dostępu do Internetu oraz telewizji. Są to firmy Install Project Paweł Paruszewski z Osielska, AVES Sp. z o.o. z Gajewnik, dostarczająca rozwiązania telekomunikacyjne pod marką Księżyc, CONECT Marcin Barszcz z Pilczycy oraz LASER Paweł Równicki z Jędrzejowa.

To bardzo pozytywny i motywujący nas sygnał – operatorzy działający na terenach znajdujących się w granicach naszych Regionów szybko poszerzają grono naszych partnerów. Dzięki temu zyskują dostęp do nowych, dotąd nieosiągalnych dla nich rynków. – zauważa Paweł Biarda, Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Rozwoju Biznesu w NEXERZE. Zwiększająca się liczba operatorów korzystających poszerza także wybór oferty mieszkańcom naszych Regionów. Szeroka i konkurencyjna oferta detaliczna od wielu operatorów, to cecha charakterystyczna naszej sieci i komfort, którego często nie mają jeszcze mieszkańcy dużych miast – dodaje.

Do 2021 roku sieć NEXERY ma objąć ponad 530 tys. gospodarstw domowych, głównie na terenach wiejskich i podmiejskich. Ponad 310 tys. z nich zostanie podłączonych do sieci dzięki wykorzystaniu środków unijnych.