news

Nexera zawarła umowę BSA z Netią

01-06-2020

Nexera zawarła umowę BSA (Bitstream Access) z firmą Netia, operatorem telekomunikacyjnym należącym do Grupy Polsat. Firmy określiły warunki współpracy i korzystania z infrastruktury światłowodowej Nexery zarówno przez Netię, jak i pozostałe podmioty należące do Grupy Polsat.

- Cieszymy się, że do grona operatorów korzystających z sieci Nexery dołączy Netia, jedna z największych firm telekomunikacyjnych na polskim rynku. Realizujemy ważne przedsięwzięcie, którego celem jest wyrównywanie szans w dostępie do usług cyfrowych. Na bazie Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC), budujemy światłowodową sieć dostępową w czterech Regionach kraju, na obszarach, których mieszkańcy nie mieli wcześniej dostępu do stabilnego i szybkiego Internetu – mówi Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu Nexery.

Ze światłowodowej sieci Nexery korzysta już kilkunastu operatorów detalicznych. Współpracujemy z liderami rynku telekomunikacyjnego, jak również z mniejszymi, lokalnymi podmiotami zapewniając mieszkańcom Regionów Nexery dostęp do szerokiego wachlarza rozwiązań cyfrowych.

*- Do grona operatorów korzystających z sieci Nexery systematycznie dołączają nowe firmy. To potwierdza, że jesteśmy wiarygodnym i ważnym dostawcą infrastruktury zewnętrznej. Opieramy się na technologii FTTH, która zapewnia stabilny dostęp do sieci mieszkańcom wsi i małych miejscowości. Dzięki naszej technologii oraz współpracy z operatorami, takimi jak Netia, każde gospodarstwo, przedsiębiorstwo, szkoła, czy instytucja w danym Regionie będzie miało szansę na korzystanie z szybkiego i stabilnego łącza oraz telewizji cyfrowej. Otwieramy lokalnym społecznościom nowe możliwości na lepsze, ciekawsze życie, pracę i prowadzenie biznesu *– dodaje Paweł Biarda, Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Rozwoju Biznesu w firmie Nexera.