news

NEXERA podpisała umowę z RFC

04-03-2019

NEXERA podpisała umowę z bydgoskim operatorem telekomunikacyjnym, firmą RFC. Dzięki kooperacji obu firm mieszkańcy woj. kujawsko-pomorskiego będą mieli możliwość korzystania z superszybkiego internetu, który wykorzystuje infrastrukturę światłowodową.

To kolejna umowa NEXERY podpisana z operatorem - pod koniec ubiegłego roku spółka nawiązała współpracę z 5 operatorami, m.in. z Orange Polska i T-Mobile Polska. Działający na terenie woj. kujawsko-pomorskiego operator RFC będzie mógł wkrótce dostarczać internet światłowodowy klientom detalicznym, którzy będą mogli się przekonać o zaletach stabilnego łącza. Wraz z rozwojem współpracy, RFC zapowiada również zwiększenie swojego zasięgu działania o kolejne regiony Polski w zasięgu sieci NEXERY, w których dotychczas nie świadczył usług.

Przedmiotem umowy jest hurtowy dostęp do sieci w celu świadczenia usług BSA (Bitstream Access) w oparciu o infrastrukturę światłowodową. Dla firmy z Bydgoszczy to zmiana modelu dystrybucji na nowy sposób przesyłania danych, ponieważ do tej pory RFC wykorzystywała technologię radiową i własne sieci światłowodowe. Podpisanie umowy z NEXERĄ pozwala firmie na dywersyfikację modelu dystrybucji, poszerzenie oferty o wyższą prędkość internetu oraz dostęp do nowych klientów.