news

NEXERA nabywa infrastrukturę światłowodową od IT Partners Telco

09-07-2021

Konsekwentnie rozszerzamy zasięg naszej sieci szerokopasmowej. W czerwcu zakupiliśmy infrastrukturę światłowodową od firmy IT Partners Telco, operującej lokalnie pod marką Navu. Pozyskana sieć obejmuje ponad 5000 gospodarstw domowych zlokalizowanych w Sandomierzu.

W zasięgu naszej infrastruktury znajdą się gospodarstwa domowe do tej pory obsługiwane przez Navu (marka IT Partners Telco). Inwestycja wpisuje się w konsekwentnie realizowaną przez nas strategię akwizycji, jednocześnie powiększając zasięg w Sandomierzu o osiedla Rokitek i Huta. Umowę podpisano w połowie czerwca i jest to czwarta tego rodzaju transakcja NEXERY.

-Zakup sieci Navu od operującego lokalnie, sprawdzonego partnera to kolejna tego rodzaju inwestycja zrealizowana przez NEXERĘ. W wyniku akwizycji w naszym zasięgu znalazły się kolejne gospodarstwa domowe z Regionu Świętokrzyskiego. Zakupy i integracja istniejącej infrastruktury światłowodowej to, obok inwestycji własnych, kluczowy element budowy sieci dostępowej NEXERY, która docelowo swoim zasięgiem obejmie ponad 1 mln gospodarstw domowych. Wypracowany przez nas model działania jest unikatowy w skali kraju, ponieważ daje wszystkim znajdującym się w zasięgu naszej infrastruktury niespotykaną dotąd swobodę wyboru spośród różnorodnych ofert wielu dostawców – mówi Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu NEXERY.

Transakcja została zrealizowana w korzystnym dla obu stron modelu akwizycji infrastruktury. W najbliższej perspektywie będziemy prowadzić działania mające na celu integrację pozyskanej sieci światłowodowej, co umożliwi jej udostępnienie w modelu hurtowym wszystkim zainteresowanym operatorom detalicznym. Mieszkańcy zyskają w ten sposób dostęp do znacznie szerszego wachlarza usług telekomunikacyjnych oferowanych przez wielu operatorów. Podpisanie umowy miało miejsce 17 czerwca, a obecnie wraz z IT Partners Telco przystępujemy do działań mających na celu sprawną integrację sieci.