news

Rusza kolejna edycja konkursu Timecode „Akcja Animacja”

20-09-2021

Konkurs Timecode „Akcja Animacja” skierowany jest do twórców animacji i pasjonatów motion design. Ponownie hasłem przewodnim wydarzenia jest „Animacja dla Planety”. Firma Nexera, oficjalny patron konkursu, poszukuje artystów, którzy pokażą, w jaki sposób rozwój i wykorzystanie nowoczesnych technologii we współczesnym świecie może mieć pozytywny wpływ na ochronę środowiska.

Zadaniem uczestników jest stworzenie niebanalnej animacji w dowolnej technice do jednej z sześciu ścieżek dźwiękowych przygotowanych przez Nexerę oraz pozostałych partnerów wydarzenia. Prace konkursowe można przesyłać do 14 października drogą mailową:TUTAJ

– W tym roku po raz kolejny zostaliśmy oficjalnym partnerem konkursu i ponownie przygotowaliśmy specjalny brief dla uczestników konkursu. Temat nowych technologii i internetu jest nam szczególnie bliski. Wierzymy, że cyfrowe narzędzia, takie jak internet światłowodowy wspierają zrównoważony rozwój, a zdalne rozwiązania nie tylko ułatwiają nasze codzienne życie, ale mają też pozytywny wpływ na środowisko. Dlatego do udziału w konkursie szczególnie zapraszamy mieszkańców tych Regionów, w których rozwijamy naszą sieć światłowodową - Regionu Świętokrzyskiego, Łódzkiego, Kujaw z Pomorzem i Mazowszem oraz Warmii i Mazur. Nowoczesne technologie niwelują barierę odległości i dają impuls do rozwoju mniejszych miejscowości. Dzięki nim młodzi ludzie nie muszą przeprowadzać się do dużych miast, aby pracować w zawodach, takich jak motion designer. Zachęcamy do udziału w konkursie wszystkich profesjonalnych twórców, jak i tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w tym obszarze. Jesteśmy przekonani, że czeka nas mnóstwo zaskakujących i inspirujących prac, które pokażą nam zupełnie inne, świeże spojrzenie na bardzo ważny temat cyfryzacji i ochrony środowiska – mówi Paweł Biarda, Członek Zarządu Nexery.

Konkurs Timecode organizowany jest od 2017 r. Jury, składające się z ekspertów ze świata sztuki, komunikacji marketingowej, agencji reklamowych oraz studiów produkcyjnych, wybiera pięć najlepszych prac, które wejdą do półfinału. Ich autorzy wezmą udział w warsztatach online pod okiem doświadczonych specjalistów branżowych. Spośród finalistów zostanie wyłoniony zwycięzca, który otrzyma Grand Prix. Dodatkowo, każda z marek partnerskich, w tym m.in. Nexera, może wybrać pracę, którą wyróżni honorarium specjalnym. W zeszłym roku nagrodę specjalną otrzymała animacja Kamili Szkolnik-Gołdyn, przygotowana na podstawie briefu Nexery.

Tegoroczny brief konkursowy Nexery dostępny jest na stronie: TUTAJ