news

„Poradnik POPC” – nowy przewodnik dla mieszkańców o inwestycjach światłowodowych

02-09-2021

Dlaczego do mojego domu nie podłączono światłowodu? Gdzie zgłosić potrzebę podłączenia łącza szerokopasmowego w mojej miejscowości? To częste pytania zadawane również przez mieszkańców Regionów NEXERY. Z myślą o osobach, które czekają na sieć światłowodową, eksperci z Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) przygotowali nową wersję „Poradnika POPC”. Autorzy wyjaśniają w publikacji wiele nurtujących kwestii, m.in. kto w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa może zostać podłączony do szybkiego internetu, gdzie szukać informacji na temat planów inwestycyjnych i w jaki sposób zgłosić chęć podłączenia adresu do światłowodu.

Z „Poradnika POPC” mieszkańcy mogą dowiedzieć się m.in. · Co to jest Program Operacyjny Polska Cyfrowa i jakie są fundamentalne zasady jego działania; · Jak tworzona jest baza adresów bez dostępu do światłowodu i w jaki sposób zgłosić swój dom do rejestru; · Co może utrudnić lub uniemożliwić proces doprowadzenia światłowodu do danego adresu; · Gdzie znaleźć mapę adresów, które zgodnie z planem inwestycji, zostaną objęte zasięgiem sieci światłowodowej.

  • „Poradnik POPC” to bardzo wartościowa publikacja, przedstawiająca procedury działania Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, którego NEXERA jest beneficjentem. Zależy nam, żeby jak najwięcej gospodarstw domowych w Polsce zostały objęte Programem, dlatego cieszymy się, że powstał przewodnik, który w prosty i przejrzysty sposób wyjaśnia liczne zagadnienia mieszkańcom oraz właścicielom nieruchomości. Jesteśmy przekonani, że dla wielu osób będzie to wartościowe źródło informacji na temat obecnych i przyszłych inwestycji światłowodowych” – tłumaczy Paweł Biarda, Członek Zarządu w NEXERZE.

„Poradnik POPC” jest dostępny na stronie internetowej: TUTAJ

Zachęcamy do lektury!