case study

NEXERA partnerem Akademii Przywództwa Liderów Oświaty

10-03-2020

NEXERA została partnerem 11. edycji innowacyjnego programu Akademii Przywództwa Liderów Oświaty. Dzięki zaangażowaniu firmy, dyrektorzy czterech szkół z małych miejscowości wzięło udział w rocznym projekcie, pozwalającym im zdobyć szerokie kompetencje managerskie. Inauguracja kolejnej edycji programu odbyła się 25 lutego w Centralnym Domu Technologii w Warszawie.

Akademia Przywództwa Liderów Oświaty działa od 2011 roku. Programowi przyświeca idea budowy i rozwijania kompetencji najbardziej aktywnych liderów oświaty, którzy mają odwagę wychodzić poza utarte schematy edukacji i potrafią angażować innych w realizowane przez siebie projekty.

Program trwa rok i składa się z sześciu dwudniowych warsztatów tematycznych oraz indywidualnej współpracy przez 4-6 miesięcy z wyznaczonym mentorem z biznesowej kadry zarządzającej najwyższego szczebla. Łącznie z Akademii skorzystało do tej pory prawie 500 liderów oświaty z całej Polski, a do 11. edycji przyjęto 35 osób. NEXERA funduje udział w programie czterem dyrektorom szkół z regionów, w których działa. Zostali oni wybrani przez organizatora we współpracy z Urzędami Marszałkowskimi oraz przedstawicielami regionalnymi NEXERY.

– Idea Akademii Przywództwa Liderów Oświaty jest nam wyjątkowo bliska, dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć tę inicjatywę. – powiedział Paweł Biarda, członek Zarządu NEXERY ds. Sprzedaży i Rozwoju Biznesu. –* Doprowadzając światłowód do szkół w regionach, w których działamy, dajemy dyrektorom, nauczycielom i uczniom potężne narzędzie do realizacji nowych celów edukacyjnych. Widzimy zmiany, jakie zachodzą dzięki temu w szkołach i zaangażowanie dyrektorów. Chcemy ich wspierać w dalszym rozwoju. *

W wydarzeniu wzięli także udział trenerzy biznesu i wykładowcy, zarząd organizatora akcji – Instytutu Humanites, wiceambasador Izraela Tal Ben-Ari Yaalon oraz przedstawiciele pozostałych partnerów programu.