news

NEXERA nagrodzona w międzynarodowym konkursie Global Carrier Awards 2020

26-10-2020

Firma NEXERA, pierwszy w Polsce wyłącznie hurtowy operator telekomunikacyjny, wygrała w międzynarodowym konkursie Global Carrier Awards 2020 w kategorii OSS/BSS. Jury uznało wdrożenie API zrealizowane przez Nexerę, we współpracy z Enxoo za najlepszą implementację systemu OSS/BSS w 2020 r. Nagroda ta według sędziów konkursu jest szczególnie ważna dla branży telekomunikacyjnej a jej rezultaty niezwykle istotne dla zwiększania wydajność sieci i świadczonych na nich usług.

Pionierskie rozwiązanie nagrodzone Global Carrier Awards to prestiżowy, międzynarodowy konkurs, nagradzający najbardziej innowacyjne firmy, które z pasją zmieniają branżę telekomunikacyjną. Nexera w gronie wyróżnionych znalazła się już drugi rok z rzędu. W tym roku stworzona przez Nexerę, we współpracy z Enxoo, wielofunkcyjna platforma, zbudowana z założeniem wykorzystania w szerokim zakresie API, została uznana również za najlepsze wdrożenie systemu BSS/OSS.

Rozwiązanie powstało zgodnie z rekomendacjami regulatorów oraz dostosowane do specyfiki rynku lokalnego. To pierwsze tego typu wdrożenie w Polsce, które wyznacza nowe standardy branży. System Nexery ma poprawić efektywność dostarczania usług w technologii światłowodowej oraz usprawnić współpracę między operatorami działającymi na rynku telekomunikacyjnym. W dłuższej perspektywie, platforma pozwoli zbudować jednolite i równorzędne zasady działania operatorów, jak również będzie drogowskazem wyznaczającym optymalny model funkcjonowania oraz wymiany komunikacji międzyoperatorskiej zgodny z najlepszymi praktykami i regulacjami w branży.

*To pierwsze tego typu wdrożenie w Polsce i wierzymy, że jest ono prawdziwym przełomem. Cieszymy się, że nasze rozwiązanie zostało docenione nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej. Jesteśmy firmą, która chce otwierać nowe możliwości i wyznaczać innowacyjne standardy. Nagroda Global Carrier Awards to świadectwo tego, że udaje nam się z powodzeniem zmieniać branżę telekomunikacyjną *– mówi Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu w Nexerze.

W tym roku w gronie nominowanych w konkursie Global Carrier Awards znalazło się 200 firm z całego świata startujących w 39 kategoriach. Zwycięzcę wyłoniło 20-osobowe jury składające się z grona międzynarodowych ekspertów.

  • Nagroda Global Capacity Award dla Nexery to potwierdzenie, że rozwiązanie BSS/OSS wdrożone przez Enxoo jest unikalne, nowatorskie oraz posiadające potencjał, aby realnie wpłynąć na rozwój branży* - podkreśla Artur Ostrowski, Chief Commercial Officer w Enxoo. - Cieszymy się z tej nagrody, bo to dostrzeżenie wieloletniego doświadczenia z wielu projektów dla operatorów na całym świecie, które wnosi do branży Enxoo.

NEXERA powstała w 2017 r. Jest pierwszym w Polsce wyłącznie hurtowym operatorem telekomunikacyjnym, budującym i zarządzającym infrastrukturą światłowodową w 4 Regionach Polski. Dzięki infrastrukturze Nexery, mieszkańcy mogą korzystać z ofert telekomunikacyjnych nawet 7 operatorów detalicznych, co jest ewenementem w skali międzynarodowej. Nexera w 2018 r. zdobyła tytuł „Innowatora Roku” w konkursie Złotych Anten, organizowanym w ramach 18. Sympozjum Świata Teleinformatyki i Infrastruktury. Otrzymała też nagrodę za Najlepsze Wdrożenie Usługi Chmurowej w konkursie Best in Cloud 2019, którego organizatorem jest redakcja Computerworld Polska. W 2020 roku NEXERA uruchamia API. To pierwsze w Polsce wdrożenie interfejsu API dostosowanego do rynku lokalnego i regulacji.