news

NEXERA na FTTH Conference 2023

28-04-2023

W dniach 18-20 kwietnia 2023 roku w Madrycie odbyła się kolejna edycja FTTH Conference. To prawdziwe święto światłowodowej branży w Europie, a w trakcie trzydniowej imprezy organizatorzy dla ponad 3000 uczestników przygotowali aż 22 sesje panelowe i 26 warsztatów eksperckich. Ożywione dyskusje dotyczyły szeroko pojętej tematyki FTTH, w tym strategii edukacyjnej, polityk regulacyjnych oraz promocji usług.

Motywem przewodnim konferencji było znaczenie światłowodu jako kluczowego rozwiązania dla przyszłości społeczeństwa gigabitowego. W trakcie wydarzenia uczestnicy mieli również okazję do nawiązania kontaktów biznesowych oraz wymiany branżowych doświadczeń. Wiele firm zaprezentowało również swoje najnowsze technologie, produkty i usługi związane z szerokopasmowym dostępem do internetu.

W tym roku NEXERA wystawiła na konferencję bardzo silną reprezentację. W panelu pt. „FTTH Rural Networks deployment” wystąpił nasz Główny Prawnik - Wojciech Dziomdziora. W swoim wystąpieniu nakreślił sytuację w Polsce, wskazując, że jeśli chodzi o rozwój sieci i jej nasycenie usługami jesteśmy tuż za średnią unijną, co oznacza, że przed branżą jeszcze sporo pracy. Nasz ekspert wskazał również, że w przypadku wdrażania i świadczenia usług na obszarach wiejskich kluczowe jest nawiązanie partnerstwa z władzami lokalnymi, prowadzenie stałego dialogu ze społecznościami lokalnymi oraz bezpośrednie relacje z klientami biznesowymi.

Nasza wizyta w stolicy Hiszpanii miała niezwykle owocny charakter, a my jesteśmy dumni, że znów nadajemy ton w kwestiach stanowiących o przyszłości rynku światłowodowego w Polsce i Europie.