news

Jak chatbot i voicebot zautomatyzowały obsługę klientów w NEXERZE

18-04-2020

W związku z rosnącą skalą działalności i nieustannym rozwojem sieci, klienci i potencjalni klienci NEXERY z miesiąca na miesiąc kierowali do naszego zespołu coraz więcej pytań. Wiosną 2021 roku było to już 55 spraw dziennie, a po analizie tych zapytań okazało się, że aż 52% z nich dotyczyło dwóch spraw. Były to:

  • potrzeba uzyskania informacji nt. dostępności sieci pod wskazanym adresem,
  • potrzeba zgłoszenia nieprawidłowości, takich jak uszkodzenia infrastruktury w danej lokalizacji, by NEXERA mogła rozwiązać ten problem.

Zapytania te były kierowane do NEXERY drogą mailową. Zaobserwowany trend i rosnąca czasochłonność w obsłudze tych spraw były sygnałem, że warto wdrożyć rozwiązanie, które odciąży nasz zespół i będzie potrafiło samodzielnie – zupełnie bez naszego udziału – odpowiedzieć na te pytania.

Okazało się to możliwe, tym bardziej że systemy, z których już korzystaliśmy gromadzą potrzebne do załatwienia takich spraw informacje. Brakowało zatem rozwiązania, które pozwoli na zaprojektowanie scenariusza automatycznie prowadzonej rozmowy, wariantów odpowiedzi, odpowiedniego tonu komunikacji i spięcia wszystkiego tak, żeby rozwiązanie było łatwe w użyciu dla klienta, a dla nas wygodne w codziennej pracy.

„Pomimo tego, że naszymi klientami są dostawcy internetu zależy nam na dobrych relacjach z internautami. Z czasem liczba pytań i zgłoszeń od internautów stała się na tyle duża, że potrzebowaliśmy rozwiązania, które pozwoli nam na szybką i skuteczną ich obsługę, bez konieczności dużej rozbudowy zespołu.” – mówi Paweł Biarda, Członek Zarządu ds. komercyjnych.

O wyzwaniach, rozwiązaniach i efektach związanych z wdrożeniem voicebota i chatbota, które udało nam się osiągnąć we współpracy z firmą KODA przeczytać można TUTAJ.

Zachęcamy do lektury.