news

Czy wiesz z czego składa się cisza? Animacja przygotowana dla NEXERY wyróżniona w konkursie Timecode „Akcja Animacja”

20-11-2020

Animacja stworzona na kanwie autorskiego briefu Nexery, autorstwa Kamili Szkolnik-Gołdyn, znalazła się w finale konkursu Timecode „Akcja Animacja”, a tym samym została uznana za jedną z najlepszych prac wśród nadesłanych 189 zgłoszeń. Pomysł i realizację animacji doceniła również firma Nexera, która nagrodziła autorkę wyróżnieniem specjalnym.

Konkurs Timecode skierowany jest do wszystkich młodych osób, twórców animacji, pasjonatów motion designu i tych, którzy potrafią opowiedzieć ciekawą historię za pomocą animowanych obrazów. Do zadań uczestników należało stworzenie animacji w dowolnej technice, do jednej z sześciu zaproponowanych ścieżek dźwiękowych. W gronie jury zasiedli eksperci ze świata sztuki, komunikacji marketingowej, agencji reklamowych oraz studiów produkcyjnych.

Jedną z finalistek tegorocznego konkursu jest Kamila Szkolnik-Gołdyn, która przygotowała animację dla firmy Nexera. Narracja opiera się na pokazaniu, że będąc blisko natury, z dala od zgiełku wielkich miast i pośpiechu można żyć jednocześnie w nowoczesnym świecie i korzystać z udogodnień internetu. Nowe technologie dają nieograniczone warunku dla rozwoju, pracy i nauki, a światłowodowa sieć Nexery daje szansę na wygodne życie wszystkim tym, którzy nie chcą rezygnować z uroków życia poza miastem.

– *Inspirują mnie ludzie, którzy uciekają od miasta i jego pędu, aby dopełnić koncepcję slow-life i żyć w rytmie natury. Sama jeszcze nie dotarłam do tego punktu w swoim życiu, ale jestem zakochana w samej perspektywie podjęcia kiedyś tego kroku wraz z rodziną. Możliwości rozwoju stają się nieograniczone przy dostępie do szybkiego internetu, dlatego wiem, że życie blisko natury nie musi oznaczać rezygnacji z nowoczesnego życia oraz technologii i z powodzeniem będę mogła realizować swoje pasje z dala od zgiełku wielkich miast. Pracując nad animacją dla Nexery chciałam aby moja opowieść rozpoczynała się zagadkowo i symbolicznie, żeby zmusić widza do wyobrażenia sobie tego, czego nie da się zobaczyć, czyli ciszy. Do mojej historii wykorzystałam kolory Nexery, a najmocniejszy w mojej wizji był lazur, który pojawia się w światłowodzie, a także emanuje jako moc z prawie każdego elementu scenografii. W scenie finałowej, gdzie widok na góry, lasy i jeziora staje się widokiem zza okna, umieściłam swój własny pokój. Chciałam w ten sposób pokazać, że jestem całkowicie urzeczona wizją posiadania podobnego miejsca na ziemi - w pięknej Polsce, gdzie mogłabym tworzyć i żyć w zgodzie ze swoimi potrzebami współistnienia z naturą. *– tłumaczy Kamila Szkolnik-Gołdyn, autorka animacji dla firmy Nexera.

– Animacja, która powstała do naszej ścieżki dźwiękowej idealnie obrazuje naszą misję i cel, dlatego zdecydowaliśmy się nagrodzić autorkę specjalnym wyróżnieniem. Wiemy, jak ważne są technologie we współczesnym świecie i ile możliwości przed nami otwierają. Nexera nie tylko rozwija infrastrukturę telekomunikacyjną, ale przede wszystkim daje szanse na wygodne życie z dala od zgiełku miasta. Nie chcemy dawać wyboru, ale rozwiązanie, które połączy świat natury i technologii. Światłowodowa sieć, którą rozwijamy w czterech Regionach Polski: Łódzkim, Świętokrzyskim, Kujaw z Pomorzem i Mazowszem oraz Regionie Warmii i Mazur, pozwala mieszkańcom łączyć uroki życia blisko przyrody z możliwościami wielkich miast. Chcemy, aby mieszkańcy #RegionówNEXERY mogli cieszyć się stabilnym i silnym łączem bez konieczności rezygnowania z życia w pięknych i spokojnych Regionach naszego kraju. To właśnie było dla nas inspiracją do stworzenia konkursowego briefu. – mówi mówi Paweł Biarda, Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Rozwoju Biznesu NEXERY.

Tegoroczna edycja „Akcji Animacji” była wyjątkowa nie tylko ze względu na formułę, która z uwagi na bezpieczeństwo uczestników i obecną sytuację, odbyła się całkowicie zdalnie, ale również dlatego, że wydarzenie po raz pierwszy miało motyw przewodni i odbyło się pod hasłem „Animacja dla Planety”. Wszystkie tematy konkursowe wiązały się z jednym z najważniejszych problemów współczesnego świata, czyli z ochroną środowiska, zrównoważonym rozwojem, a także wyzwaniami cywilizacyjnymi.

Zobaczcie animację: