Strona główna Aktualności

#RaportNEXERY2019: Internet ważniejszy od...

#RaportNEXERY2019: Internet ważniejszy od połączeń komunikacyjnych

30.10.2019

splitter

Mieszkańcy wolą dostęp do Internetu od lepszych połączeń komunikacyjnych z pobliskimi miejscowościami, urzędnicy chcą pracować zdalnie, a dla przedsiębiorców ważniejsza jest szybkość łącza niż jego cena. To wnioski z badania przeprowadzonego przez NEXERĘ, operatora telekomunikacyjnego, we współpracy z agencją badawczą Gfk.

 

NEXERA budująca sieć światłowodową na obszarze 4 Regionów: Kujaw z Pomorzem i Mazowszem, Warmii i Mazur, Łódzkiego oraz Świętokrzyskiego, postanowiła sprawdzić jaką rolę odgrywa dostęp do szybkiej sieci internetowej dla mieszkańców, przedsiębiorców oraz pracowników administracji publicznej. Raport #RegionyNEXERY2019 jest efektem badania przeprowadzonego na terenach, na których brakuje dostępu do szerokopasmowego Internetu lub na których ten dostęp jest ograniczony.

 

- Jako że naszym zadaniem jest wypełnianie tzw. „Białych Plam NGA”, zakładaliśmy, że naszą rolą, obok samej inwestycji będzie również edukowanie mieszkańców w zakresie korzystania z Internetu. Wyniki badań trochę zweryfikowały nasze przewidywania. Okazało się, że mieszkańcy Regionów NEXERY nie tylko są już obecni w cyfrowym świecie, ale też korzystają z jego zasobów wszechstronnie i świadomie. Wciąż jednak pozostaje wiele do zrobienia w kwestii spełnienia stale rosnących wymagań internautów czy zyskujących na popularności nowych form wykorzystania szybkiej łączności z siecią w celach zawodowych, edukacyjnych oraz rozrywkowych – komentuje Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu NEXERY.

 

Więcej informacji oraz raport do pobrania TUTAJ